Megosztjuk gondolatainkat

Egészség, pénz, munka, hobbi, emberi kapcsolatok, szellemi állapotunk netán a lelkünk...vajon melyiknek az állapota a legfontosabb?

Mi úgy gondoljuk, hogy ezen a nyolc területen egyszerre kell "dolgozni".... MOST!

Neked melyik a legfontosabb?

2012. május 24., csütörtök



Mélyen hiszek a szerencsében, és azt találtam, minél keményebben dolgozom, annál szerencsésebb vagyok.  (Stephen Leacock )

A szerencse a tervezés és a munka mellékterméke. ( Branch Rickey )



Ha addig várnánk, amíg hibátlanul csinálunk valamit, egész életünkben semmit sem csinálnánk. 
( John Henry Newman )

A halogatás az alkalom gyilkosa. ( Viktor Kiam )


A test nélkülözhetetlen tápláléka az étel. A lélek nélkülözhetetlen tápláléka a cél. Ha nincs célunk, amely irányt szab a gondolatainknak, erőinknek s vágyainknak, életünk lagymataggá, haszontalanná, vagy mások puszta játékszerévé válik. ( Frank Crane )

Az eredményesség azt jelenti, hogy elérted a célod. A hatékonyság arra vonatkozik, hogy ez mibe kerül! Tehát a hatékonyság semmit sem ér, ha nem az eredményességet szolgálja. ( Alexander Oakwood )

2012. május 18., péntek


Az egészség a vagyonod! 


Foglalkozunk vele annyit, mint a lakásunkkal, házunkkal, autónkkal? Kifestetünk, felújítunk házunkat, heti rendszerességgel rendben tartjuk az otthonunkat, időnként lemosatjuk az autónkat, vigyázunk rá. 
Az egészségünkkel az egyetlen vagyonunkkal, a testtel, melyben élünk eleget foglalkozunk?




Néhány évvel ezelőtt az egyik paralimpiai játékokon 9 atléta (akik mind mentálisan, vagy fizikailag sérültek) felálltak a 100 méteres futás startvonalához.
A pisztolylövés felhangzásakor elkezdődött a verseny, ahol (bár nem mindenki a lábain futva), de a cél felé törekedett a beérkezés és a győzelem reményében.
A nagy igyekezetben egyszer csak az egyik fiú elesett az aszfalton és jó néhányat bukfencezett, majd elkezdett sírni.
A többi 8 versenyző hallotta a sírást, lelassított és hátranézett, majd mindenki megállt és visszafordult.

Mindegyikük!

Az egyik down-kóros lány leült mellé, megpuszilta és megkérdezte, hogy jobban érzi-e magát.
Aztán mind a 9-en összekapaszkodtak és együtt sétáltak be a célvonalon.
A stadionban pedig a nézők felálltak és percekig tapsoltak.
Azok, akik ott voltak, a mai napig emlegetik ezt a történetet.

Hogy miért?

Mert valahol legbelül tudjuk: a legfontosabb dolog nem az egymás felett aratott győzelem.
Az életben sokkal fontosabb másokat győzelemhez segíteni, akkor is, ha ez azzal jár, hogy nekünk le kell lassítani.

2012. május 17., csütörtök

Kötelező videók











Növekedj ( a teljes film ) magyar hanggal





Csak szavakban vállalja sorsáért a felelősséget, mert állandóan annak módját kutatja, hogyan kaphat másoktól segítséget. Vannak, akik meggyőződéssel hiszik, hogy másoknak igenis kötelessége megsegíteni őket – miközben maguk semmit sem tesznek helyzetük jobbításáért. Ha kudarc éri őket, mindig kéznél vannak a bűnbakok és a mentségek. Aki tapintatosan figyelmezteti őket, hogy saját felelősségük vizsgálatával kezdjék, arra ellenségesen néznek, rosszindulatúnak tartják. Hisznek a szerencsében, és saját bajaikat hajlamosak állandó balszerencséjükkel magyarázni. Feltehetően rájuk célzott Jean Cocteau, amikor ezt mondta:

„Hinned kell a szerencsében, különben mivel magyarázhatnád meg azok sikerét , akiket utálsz?


A szorongás és a depresszió rejtett gyökere 


Fordította: Mezei Elmira
Forrás: Mercola: The Root Cause of Anxiety and Depression That Few Suspect May 03 2012
Mezei Elmira, a cikk fordítója írja:A szerző ebben a cikkben csak érinti az étrend bélflórára tett hatásának fontosságát, kiemelve a cukor és a feldolgozott élelmiszerek károsító szerepét. Fontos megjegyezni, hogy az idézett neurológus, Dr. Natasha Campbell-Mcbride által gyógyításra alkalmazott GAPS étrend alapvetései nagyon hasonlítanak a paleóhoz, miszerint a tojást, a friss húst, halat és tenger gyümölcseit, zöldségeket, gyümölcsöket, olajos magvakat és dióféléket kifejezetten ajánlja. Hangsúlyozza az egészséges zsiradékok fogyasztásának fontosságát (ami még véletlenül sem a növényi olajok javára dől el, sőt, a zsíros húsokat tartja a legfontosabbnak!), míg kifejezetten ellenjavallja a szóját, a gabonákat és számos hüvelyest.
-----------------------
Amikor az optimális agyműködés elérése érdekében alkalmazható eszközökre gondolunk, akkor eszünkbe juthat a keresztrejtvényfejtés, egy új nyelv megtanulása, több alvás, vagy több omega 3 fogyasztás. Legtöbbünk nem gondol automatikusan a beleire az egészséges agyműködéssel kapcsolatban, ám valójában nagyon is megfelelő hely a vizsgálódás megkezdésére. A belekben lehet a hangulatunk javításának, a mentális egészségnek, vagy az aggyal kapcsolatos betegségek, mint pl. a Parkinson kór kulcsa.
A belekben rejlik az egészséges agyműködés kulcsa?
Nem mindenki tudja, hogy valójában két idegrendszerünk van:
- a központi idegrendszer, ami az agyból és a gerincvelőből áll
- az enterális idegrendszer, amely a bélrendszerben található intrinszik (belső) idegrendszer
Mindkettő ugyanabból a fajta szövetből keletkezik. A magzati fejlődés során egy része a központi idegrendszerré alakul, másik része az enterikus idegrendszerré. A két rendszert a vágusz ideg (bolygóideg) köti össze, ami az agytörzsből a hasba lefutó tízedik koponyaideg.
Tudományosan bizonyított tény, hogy a bolygóideg az az elsőszámú útvonal, amelyen keresztül a bélbaktériumok információt továbbítanak az agy felé. Igen, így van! Sokan úgy gondolják, hogy az agy az irányító szervünk. Valójában a belek sokkal több információt küldenek az agynak, mint az agy a beleknek.
Vegyünk néhány konkrét példát. Valószínűleg mindenki érzett már olyat, mintha pillangószárnyak verdesnének a gyomrában, amikor ideges, vagy, hogy dühös, stresszes állapotban felfordul a gyomra. Ennek az ellenkezője is igaz, miszerint a belekben lévő problémák közvetlenül befolyásolhatják a mentális egészséget, szorongáshoz, depresszióhoz és autizmushoz vezetve.
2011 decemberében például a Journal of Neurogastroenterology and Motility (e terület szaklapja) beszámolt arról az új felfedezésről, hogy a Bifidobacterium longum nevű probiotikus (jótékony) baktérium segít normalizálni a szorongásos viselkedést fertőző kolitiszes egereknél. A baktérium a bolygóideg pályájának megváltoztatásával fejti ki hatását a bél-agy kapcsolatban:
"Ahogy a Bifidobacterium longum csökkenti a bélrendszerben lévő neuronok izgathatóságát, ez jelet küld a központi idegrendszernek."
Egy másik kutatás azzal az eredménnyel zárult, hogy a probiotikus Lactobacillus rhamnosus jelentős hatással van a GABA szintjére (egy gátló hatású ingerületátvivő, aminek számos fiziológiai és pszichológiai folyamat regulációjában van nagy szerepe) az agy bizonyos területein. Ez a jótékony baktérium csökkentette a stressz által kiváltott kortikoszteron hormont, ami enyhítette a szorongással és depresszióval kapcsolatos viselkedésmintákat. Amikor a kutatók elmetszették a bolygóideget, a GABA receptor szintek és az állatok viselkedése nem változott, miután Lactobacillus rhamnosus-al kezelték őket.
Érdekes módon, ahogy az agyunkban, úgy a beleinkben is vannak neuronok, olyanok is, amelyek az agyhoz hasonlóan pl. szerotonint termelnek. Az az igazság, hogy a szerotonin, mely szerepet játszik a hangulat kontrollálásában és az agresszióban, legnagyobb koncentrációban nem az agyban, hanem a belekben található!
Az abnormális bélflóra hozzájárul az abnormális agyfejlődéshez
Szoros kapcsolat van az abnormális bélflóra és az abnormális agyfejlődés között. Dr. Campbell-McBride Gut and Psychology Syndrome-nak (rövidítve GAPS, bél- és pszichológiai szindróma) hívja ezt az állapotot. A GAPS a rosszul kialakult és felborult egyensúlyú bélflóra eredménye, ami egy halom tünetként nyilvánulhat meg. Ezek megegyezhetnek az autizmus, a hiperaktivitás, a figyelemzavar, a dyslexia, a dyspraxia, vagy a kényszerbetegség néven diagnosztizált állapotokkal. (Ezek azonban a szerző feltevései, bizonyíték egyelőre nincs rá. Sz.G. megj.)
Dr. Campbell meggyőződése, hogy az autista gyerekek teljesen egészséges aggyal és érzékszervekkel születnek, de amikor az emésztőrendszerük a toxicitás forrásává válik, ahelyett, hogy a táplálékot biztosítaná, akkor kezdenek autisztikus tüneteket mutatni. Ez a teória jól illeszkedik az Amerikai Mikrobiológiai Társaság újonnan publikált kutatási eredményéhez, mely szerint azonosítottak egy Sutterella nevű baktériumot, ami kizárólag az autista gyerekek bélrendszerében él. (A táplálkozásnak kétségkívül nagy szerepe van az autizmusban, azonban a magzati D-vitaminhiány szerepét Campbell figyelmen kívül hagyja, továbbá azt sem hangsúlyozza, hogy az autizmus több altípust jelent.- Sz.G. megj.)
A kutatók így számoltak be:
"Sok autista gyermeknek vannak bélrendszeri problémái, ami megnehezíti a klinikai gyógyítást és hozzájárul a viselkedésbeli problémákhoz. E problémák molekuláris és mikrobiológiai hátterének megértése döntő fontosságú a kórfejlődés megértéséhez, a diagnózis felállításához, és a megfelelő kezelés előírásához.
Itt mi kapcsolatot találtunk a bélrendszeri nyálkahártyában élő Sutterella fajok magas szintje és az autista gyermekek bélrendszeri problémái között. Ez az eredmény a háttérből gyorsan az előtérbe helyezi ezt a kevéssé ismert baktériumot: kimutattuk, hogy az autista gyerekek több mint felénél a bélflóra domináns komponense, míg az autizmus nélküli, de bélrendszeri problémákkal küzdő gyerekeknél egyáltalán nem mutatható ki."
Egyéb bél-agy kapcsolatokat találtak, pl.:
• A Neurogastroenterology & Motility c. szaklapban megjelent egy beszámoló egy kísérletről, amelyben a bélbaktériumok nélküli egerek máshogy viselkedtek, mint normális társaik. Úgynevezett "magas rizikójú viselkedést" produkáltak. Ezt a megváltozott viselkedést neurokémiai változások kísérték az egerek agyában.
• Az Amerikai Nemzeti Tudományos Akadémia lapjában megjelent kutatási beszámoló szerint a bélbaktériumok befolyásolhatják az emlősök korai agyfejlődését és viselkedését, és a bél mikroorganizmusainak hiánya vagy jelenléte kisgyermekkorban végérvényesen megváltoztatja a génműködést. (Ehhez hasonlóan, a probiotikumok ugyancsak képesek befolyásolni génjeink százainak az aktivitását, és segíteni őket a pozitív, betegségekkel szemben ellenálló kifejezésben.)
Genetikai profil felállításán keresztül ki tudták mutatni, hogy a bélbaktériumok hiánya megváltoztatta a géneket, és a tanulással, memóriával, és motoros kontrollal kapcsolatos jelzőpályákat. Ez azt jelenti, hogy a bélbaktériumok közeli kapcsolatot mutatnak a korai agyfejlődéssel és az ebből következő viselkedéssel.
Milyen tényezők vezetnek kiegyensúlyozatlan bélflórához?
A bélflóra testünk aktív és integrált része, és mint ilyen, nagyban függ az étrendünktől és az életmódunktól. Ha például sok feldolgozott élelmiszert és édes üdítőt fogyasztunk, a bélbaktériumaink sérülni fognak, mert a feldolgozott ételek általában tönkreteszik az egészséges mikroflórát, a cukor pedig a káros baktériumokat és az élesztőgombákat eteti.
A bélbaktériumok érzékenyek még:
• Az antibiotikumokra
• A klórozott és fluorizált ivóvízre
• Az antibakteriális szappanokra
• A mezőgazdaságban használt vegyszerekre
• A környezetszennyeződésre
Miután az utóbbiak mindnyájunkat érintenek, általában ajánlott "újratelepíteni" a jótékony bélbaktériumokat. Ezt megtehetjük jó minőségű probiotikum szedésével, illetve fermentált ételek fogyasztásával. Ez mindenki számára fontos, de különösen, ha az illető várandós nő, mivel az újszülött kezdeti bélflórája az anyától függ. Sok szülőkorban lévő nőnél hiányzik a probiotikus baktériumok széles skálája, és ez az állapot átadódik a csecsemőnek, ami számos probléma melegágya lehet.
Dr. Campbell így magyarázza:
"A csecsemő bélflóráját születés közben az anyától kapja, amikor áthalad a szülőcsatornán. Tehát ami ott lakozik, az válik a baba bélflórájává. A női hüvely nagyon gazdag baktériumflórával rendelkező terület. A hüvelyflóra a belekből alakul ki, tehát, ha a bélflóra egyensúlya felborul, akkor a szülőcsatornáé is."
Ehhez a problematikához még hozzájárul, hogy manapság jelentős visszaesett a szoptatott csecsemők száma. Ma már tudjuk, hogy a szoptatott gyerekeknél teljesen más bélflóra alakul ki, mint tápszert kapó társaiknál. A csecsemő tápszerek tehát nem képviselnek egészséges alternatívát az anyatej helyett.
A bélflóra, és így az agyfunkciók optimalizálása könnyű
Amikor megértjük, hogy a beleink tulajdonképpen a "második agyunk", könnyű átlátnunk, hogy beleink egészsége befolyásolhatja az agyfunkcióinkat, a pszichénket, és a viselkedésünket, mivel kölcsönhatásban vannak egymással. Szerencsére a belek egészségét könnyű optimalizálni.
Ezeket a lépéseket ajánlom a bélflóra optimalizálásához:
• Együnk fermentált ételeket, mert ez a legjobb módja az optimális bélrendszeri egészség elérésének. Győződjünk meg róla, hogy a hagyományos módon készült, nem pasztörizált változatokat fogyasztjuk, mert a pasztörizálás kiöli a természetes úton keletkező probiotikumokat. (Pl. savanyított káposzta, hagyma, uborka és padlizsán.)
• Probiotikus étrendkiegészítő. Ugyan én nem vagyok híve annak a megközelítésnek, hogy sokféle táplálékkiegészítőt kell szedni, a probiotikumok mindenképpen kivételt képeznek. Ha valaki nem fogyaszt fermentált ételeket, akkor feltétlenül ajánlott probiotikumot szedni.
• Ha várandós anya valaki, mindenképpen szoptassa a csecsemőjét. Nemcsak a vitamin-, ásványi anyag-, fehérje- és zsírtartalma miatt sokkal jobb az anyatej, mint a tápszer. Kutatások kimutatták, hogy az anyatej ugyancsak tartalmaz olyan anyagokat, amelyek jelentősen hozzájárulnak a bélrendszer és az agyfunkciók egészségéhez, amivel valóban életre szóló ajándékot adhatunk gyermekünknek
Dr. Joseph Mercola

2012. május 15., kedd


Egy idős olasz bácsi egyedül élt New Jerseyben. Egy napon felakarta ásni kertjét, de ez számára nehéz munka volt. Az egyetlen fia Vincent, aki szokott segíteni neki, börtönben volt. A bácsi írt egy levelet neki:
"Kedves Vincent, szomorúan érzem magam, mert nem tudom felásni a kertet, mert túl öreg vagyok hozzá. Tudom, ha itt lennél felásnád szívesen nekem, mint a régi szép időkben.
Szeretettel, apa "

Pár nap múlva érkezik a levél a fiától:

"Kedves apa, ne ásd fel a kertet. Ott vannak a holttestek elásva.
Szeretettel, Vincent"

Aznap hajnali 4 órakor megérkezett az FBI és felásta az egész kertet, de nem találtak semmit. Bocsánatot kértek majd elmentek.

Másnap újabb levél érkezett:
"Édesapám, menj és ültesd el a paradicsomokat. Ez volt a legtöbb amit ezen körülmények között tehettem.
Szeretettel, Vincent"

2012. május 13., vasárnap



Merj szembenézni a saját tükörképeddel! Ez az első lépés a talpra álláshoz. Harc, amit meg kell vívnod a menekülések helyett. Egy napon pedig nemcsak sajátodéba, de mások szemébe is büszkén nézel majd.



Amikor úgy érzed, hogy nagyon "kocka" vagy és a szürkéből ki sem látszol, merj változtatni...Merj néha olyan útra lépni, ami eltér az eddig megszokott utadtól. Nem kell mindig a törvényt keresni. Merj néha szabadnak lenni. Nem alkalmazkodni, hanem elhatározni. Nem a megszokás szerint élni. Bevállalni a váratlant, a kalandot, a veszélyt. A kockázatot. A bátorságot. Rábízni magad a szélre. Élve meghalni, vagy meghalva élni. Aki ezt elérte, szabad. És ha szabad, belátja, hogy mást nem érdemes akarni.... csak a legtöbbet. Szél repítse lelkedet. Merj néha "gömbölyű" lenni...

2012. május 12., szombat

2012. május 11., péntek


"Az ember számára mindig megvannak a feltételek ahhoz, hogy azt tegye amiről álmodik."
( Paulo Coelho )